Velkommen til Terk's side

Her på siden kan du finde billeder, stambog og resultater.
I højreside finder du hendes stambog og billeder.

Herunder kommer Terk's resultater.

Terks champion titler: DKCH (Dansk), SECH (Svensk) NOCH (Norsk), LUCH (Luxenburgsk), NORDCH(Nordisk), KLBCH (Klub)
Terks titler: KBHJV14, KBHV14, NORDJV14, NORDV14, DKKV14, BenLUXV14, DKKV16, NORDV16, DKV16, KLBV16,

Udstilling: International udstilling i Herning.
Dato: 06-11-2016
Dommer: June Wall, Ireland.
Klasse: Champion.

Placering: Exc, 1. vinder CHK, CK, 1 BIR, CACIB, Nordisk Vinder 2016.


Udstilling: International udstilling i Herning.
Dato: 05-11-2016
Dommer: Per Svarstad, Sverige.
Klasse: Champion.

Placering: Exc, 1. vinder CHK, CK, 1 BIM, CACIB, Dansk Vinder 2016.
Udstilling: National udstilling i Aars.
Dato: 01-10-2016
Dommer: Markku Kipinä, Finland.
Klasse: Champion.

Placering: Exc, 1. vinder CHK, CK, KlubCAC og BIR.
Udstilling: National udstilling i Aars.
Dato: 01-10-2016
Dommer: Francesco Cochetti, Italien.
Klasse: Champion.

Placering: Exc, 1. vinder CHK, CK, KlubCAC og BIR og NY Klub Champion.
Udstilling: National udstilling i Taulov.
Dato: 28-05-2016
Dommer: Hans Van Den Berg, Nederland.
Klasse: Champion.

Placering: Exc, 1. vinder CHK, CK, KlubCAC og BIR.
Udstilling: National udstilling i Taulov.
Dato: 28-05-2016
Dommer: Zeferino José C. Silva, Portugal.
Klasse: Champion.

Placering: Exc, 1. vinder CHK, CK, KlubCAC og BIR.
Udstilling: EDS2016 i Belgien (Europa udstilling).
Dato: 26-08-2016
Dommer: Christian Stefanescu, Rumænien.
Klasse: Åben.

Placering: Exc, 2. Winner ÅK
Udstilling: national udstilling i Taulov.
Dato: 28-05-2016
Dommer: Hans Van Den Berg, Holland.
Klasse: Champion.

Placering: Exc, 1. vinder CHK, CK, KlubCAC og BIR.
Udstilling: International udstilling i Fredercia.
Dato: 14-02-2016
Dommer: Jochen Eberhardtr, Tyskland.
Klasse: Champion.

Placering: Exc, 1. vinder CHK, CK, Cac, CACIB, BIR.
Udstilling: national udstilling i Taulov.
Dato: 30-01-2016
Dommer: Hans Erhard Grüttner, Tyskland.
Klasse: Champion.

Placering: Exc, 1. vinder CHK, CK, KlubCAC og BIR.
Udstilling: national udstilling i Taulov.
Dato: 30-01-2016
Dommer: Andrzej Kazmierski, Polen.
Klasse: Åben.

Placering: Exc, 1. vinder ÅK, CK, Cert, BIR og Ny Dansk Champion.
Udstilling: National udstilling i Års.
Dato: 10-10-2015
Dommer: Wera Hübenthal, Norge.
Klasse: Mellem.

Placering: Exc, 1. vinder MK, CK.
Udstilling: National udstilling i Års.
Dato: 10-10-2015
Dommer: Rodi Hübenthal, Norge.
Klasse: Mellem.

Placering: VG, 1. vinder MK, CK.
Udstilling: International udstilling i Hillerød.
Dato: 19-09-2015
Dommer: Hans Almgren, Sverige.
Klasse: Mellem.

Placering: VG, 1. vinder MK, CK.
Udstilling: International udstilling i Luxenbourg.
Dato: 29-08-2015
Dommer: Ruth Wagner, Luxenbourg.
Klasse: Mellem.

Placering: Exc, 1. vinder MK, Cac, CACIB, BIR, Benelux vinder 2014 og Ny Luxenbourgsk Champion.
Udstilling: WDS2015 i Milano(Verdens udstilling).
Dato: 14-06-2015
Dommer: Luigi Corna, Italien.
Klasse: Mellem.

Placering: VG, 1. vinder MK.
Udstilling: International udstilling i Neünmunster.
Dato: 30-05-2015
Dommer: Reinhold Wenzlaff, Tyskland.
Klasse: Mellem.

Placering: Exc, 1. vinder MK, CK, 3. BTK, CAC.
Udstilling: International udstilling i Luxenbourg.
Dato: 29-03-2015
Dommer: Malgorzata Halas, Polen.
Klasse: Mellem.

Placering: Exc, 1. vinder MK, CK, 3. BTK, CAC.
Udstilling: International udstilling i Fredercia.
Dato: 07-02-2015
Dommer: Marja Talvitie, Finland.
Klasse: Mellem.

Placering: Exc, 1. vinder MK
Udstilling: International udstilling i Køge.
Dato: 22-11-2014
Dommer: Arne Foss, Norge.
Klasse: Junior.

Placering: Exc, 1. vinder JK
Udstilling: International udstilling i Lille Størm.
Dato: 15-11-2014
Dommer: Anne Innergaard, Norge
Klasse: Junior.

Placering: Exc, 1. vinder CH, CK, 1. BHK, CAC, BIM, Nordisk junior vinder 2014, Nordisk vinder 2014.
Udstilling: International udstilling i Lille Størm.
Dato: 14-11-2014
Dommer: Svend Løvenkjær, Danmark.
Klasse: Junior.

Placering: VG, 1. vinder JK.
Udstilling: International udstilling i Herning.
Dato: 02-11-2014
Dommer: Sean Delmar, Irland.
Klasse: Junior.

Placering: Exc, 1. vinder JK
Udstilling: International udstilling i Hillerød.
Dato: 21-09-2014
Dommer: Seamus Oates, Irland.
Klasse: Junior.

Placering: Excl, 1 vinder JK, CK, 1. BHK, CAC, BIR, KBHJV14 og KHBV14.
Udstilling: International udstilling i Eslöv.
Dato: 14-09-2014
Dommer: Eva Eriksson, Sverige.
Klasse: Junior.

Placering: Excl, 1 vinder JK, CK, 1. BHK, CAC, BIR.
Udstilling: International udstilling i Århus.
Dato: 23-08-2014
Dommer: Miklós Levente, Ungarn.
Klasse: Junior.

Placering: Excl, 1 vinder JK, CK, 1. BHK, CAC, BIR.
Udstilling: International udstilling i Oslo.
Dato: 16-08-2014
Dommer: Svend Løvenkjær, Danmark.
Klasse: Junior.

Placering: Excl, 1 vinder JK, CK, 2. BHK, Res.CAC.
Udstilling: International udstilling i Vejen.
Dato: 22-06-2014
Dommer: Shaun Watson, Cypern.
Klasse: Junior.

Placering: Excl, 1 vinder JK, CK, 1. BHK, CAC, BIR, Cruft kvalifikation.
Udstilling: International udstilling i Vejen.
Dato: 21-06-2014
Dommer: Annette Bystrup, Danmark.
Klasse: Junior.

Placering: Excl, 1 vinder JK.
Udstilling: International udstilling i Fredercia.
Dato: 09-02-2014
Dommer: Leni Finne, Finland.
Klasse: Baby.

Placering: SL, BIR Baby.
Udstilling: KHKG udstilling i Strib.
Dato: 25-01-2014
Dommer: Kurt Nilsson, Sverige.
Klasse: Baby.

Placering: SL, BIR Baby.